[WYWIAD] @star1 Sierpień 2018 – wywiad Nu’est W

Melodia_Muse-1032569370214449152-20180823_120456-img4

JR, Aron, Baekho i Ren łączą ze sobą seksowność i nieśmiałość. Nie ma żartów z pracą zespołową, którą zbudowali przez 7 lat.

Czworo różnych ludzi, 4 różne kolory w spektrum.
Nu’est zdobyli tytuł „wykonawcy nr 1” po raz kolejny z piosenką „Dejavu”. W nowym stylu wyrazili swoją niezwykłą pewność siebie zdobytą przez 7 lat doświadczenia. Pomimo, że dzięki charyzmie, którą prezentują na scenie, często nazywani są „chłodnymi i przystojnymi mężczyznami”, jasny różowy pasuje im równie dobrze. Członkowie Nu’est po raz pierwszy nałożyli na twarz róż i dobrze się zaprezentowali. Publika jest teraz ciekawa, co jeszcze mogą pokazać, zarówno jako idole jak i modele.

Co myślicie o swojej sesji zdjęciowej dla Labiotte, w której pokazaliście wiele różnych stylów – od szykownego po słodki?
Ren: Dobrze się bawiłem. Ta sesja różniła się od naszych typowych sesji zdjęciowych, więc pomyślałem, że to dobra okazja, żeby pokazać nową, czarującą stronę Nu’est W. Myślę, że w obu stylach poradziliśmy sobie bardzo dobrze.
Baekho: Nigdy wcześniej nie miałem różu na policzkach. Sprawiło to, że z jakiegoś powodu stałem się nieśmiały.
Aron: Na początku było trochę trudno, ponieważ nigdy nie robiliśmy niczego w tym stylu. Mimo to, pomyślałem, że to nowe wyzwanie do podjęcia. Kiedy patrzyłem na zdjęcia pomiędzy kolejnymi ujęciami wyglądały naprawdę dobrze, więc czuję się dumny.
JR: Cieszę się, ponieważ myślę, że dzięki tej sesji będziemy w stanie pokazać naszą nową stronę.

Jak myślicie, czym wyróżnia się Nu’est W spośród rosnącej liczby męskich modeli urodowych?
Baekho: Ludzie wokół nas często mówią, że każdy z nas ma bardzo wyróżniający się charakter. Często słyszymy, że osobowość każdego z nas wyraźnie wyróżnia się w ogólnym stylu Nu’est W.
Ren: Nasi fani czasem nazywają nas „chłodnymi i przystojnymi mężczyznami”. Myślę, że lubią nasz chłodny, cool image.

Czy macie jakieś wskazówki dotyczące dbania o cerę?
Baekho: Staram się codziennie używać maseczek do twarzy. Zdałem sobie sprawę, że trudno jest o tym pamiętać. Robię to przez dwa dni, a później zapominam trzeciego. Mimo to, staram się codziennie robić maseczkę.
JR: Każdy z nas używa maseczek, kiedy zbliża się jakieś ważne publiczne wydarzenie. Ren jest tym, który wkłada najwięcej wysiłku w dbanie o swoją cerę. Zazwyczaj dba o to zanim pojawi się jakikolwiek trądzik. Ja zaczynam dopiero, kiedy pojawiają się jakieś problemy.
Ren: Zazwyczaj bardzo się przykładam, ponieważ moja skóra jest bardo podatna na trądzik. Kiedy zaczynałem nałożenie wszystkich produktów zajmowało mi bardzo dużo czasu, ale teraz się przyzwyczaiłem i naturalnie nie poświęcam na to aż tak dużo uwagi. Stan mojej cery pogarsza się, kiedy jem tłuste jedzenie albo dużo słodyczy, więc uważam na to co jem.

Co planujecie odkąd zakończyliście promocję „Dejavu”?
Baekho: Każdy z nas zajmuje się tym co lubi. Wychodzimy też żeby zjeść jakieś dobre jedzenie. Jestem na diecie, więc więcej ćwiczę, żeby spalić to co jem.
Ren: Baekho ostatnio dużo ćwiczy. Chodzi na siłownię wczesnym rankiem. Czasami, nawet kiedy pracujemy do późna, on i tak idzie na siłownię. Kiedy to widzę, myślę, że jest niesamowity.
Aron: Ostatnio pojechałem na wycieczkę po kraju z przyjaciółmi. Zrelaksowałem się z nimi i trochę odpocząłem.
Ren: Lubię spacerować. Moje hobby to spacerowanie po parku naprzeciwko naszego domu albo po okolicy.

Czy macie jakieś hobby, które wszyscy dzielicie?
Ren: Każdy z nas się czymś różni, ale mamy podobny gust, kiedy chodzi o jedzenie. Wszyscy lubimy to samo jedzenie, więc łatwo nam wybrać menu, kiedy zamawiamy jedzenie do dormu albo gdzieś wychodzimy. Najbardziej lubimy grillowane mięso albo mączne przekąski. Jemy dużo smażonego kurczaka.

Skoro macie różne hobby, wasze osobowości też muszą się różnić?
Ren: JR ma bardzo silne poczucie odpowiedzialności. Jako lider ma też duże zdolności przywódcze. Zawsze jesteśmy wdzięczni, bo jest bardzo dobry w przewodzeniu. Na scenie jest bardzo charyzmatyczny, ale poza nią jest bardzo niewinny i uroczy.
JR: Baekho ma taką naturalną niewinność. Zawsze jest bardzo szczery. Kiedy ustanowi sobie nowy cel, nigdy nie rezygnuje w połowie i zawsze dużo pracuje, dopóki nie osiągnie swojego celu.
Baekho: Aron ma dużo rzeczy, które chce robić i dużo marzeń do spełnienia. Kiedy mierzy się z problemem, stara się go szybko rozwiązać. Pomimo, że jest najstarszy, czasami jest tak uroczy, że wydaje się być najmłodszym w grupie.
Aron: Znamy tę stronę Rena, której nie znają zbyt dobrze inni ludzie. Jest bardzo troskliwy. Jest tym typem przyjaciela, który wysłucha problemów ludzi wokół siebie i dobrze im doradzi.

Zastanawiamy się jakim liderem jest JR, kiedy przewodzi grupie.
Baekho: Nie próbuje stać samemu z przodu i woli tworzyć atmosferę „Pracujmy razem, aby ulepszyć zespół”.
JR: Jestem liderem grupy, ale jestem też jednym z jej członków. Wszyscy jesteśmy w jednym zespole, jesteśmy na tej samej pozycji i zmierzamy do tego samego celu. Nie chcę zachowywać się jakbym był ponad innymi, chcę abyśmy dążyli razem. Nie uważam, że bycie liderem jest trudne. Z natury jestem bardzo odpowiedzialnym człowiekiem, więc nie odczuwam tego jako źródła stresu czy presji.

Udało wam się perfekcyjnie ukończyć wasze misje w SBS „School Attack” i nie zostaliście przyłapani przez studentów.
JR: 
Wydaje mi się, że nikt nas nie rozpoznał, haha. Myślę, że nigdy sobie nie wyobrażali, że będziemy chodzić po ich szkole w mundurkach.
Baekho: Mimo to, wciąż próbowaliśmy być tak dyskretni jak to tylko możliwe, żeby nie zostać przyłapanym. Dlatego, że to program, w którym musisz wykonywać misje, tak żeby nikt cię nie złapał.
Ren: To pierwszy raz od 5 lat, kiedy założyliśmy szkolne mundurki. Było miło, bo wydawało się, jakbyśmy wrócili do szkoły. Wszyscy wyglądaliśmy tak dobrze w mundurkach, że zacząłem się zastanawiać, jak poradzilibyśmy sobie, gdybyśmy zostali wybrani do reklamy mundurków szkolnych.
Aron: Miałem na sobie mundurek szkolny po raz pierwszy od 7 lat i dużo mi to przypomniało. Dzięki programowi poczułem się, jakbym wrócił do swoich szkolnych dni.

Jakimi uczniami byli kiedyś Nu’est W?
JR: 
Byłem cichym i miłym studentem. Jednym z tych zwyczajnych dzieciaków, zawsze jest przynajmniej jeden taki w klasie. Dobrze się uczyłem. Do drugiej klasy gimnazjum całkiem często dostawałem najwyższe oceny z matematyki.
Baekho: Kiedy byłem w podstawówce byłem dobrym uczniem i znajdowałem się w pierwszej 10 najlepszych uczniów mojego rocznika. W szóstej klasie byłem przewodniczącym samorządu szkolnego.
Aron: Byłem typem ucznia, który dużo pracował i dużo się bawił. Lubiłem się uczyć.
Ren: Zawsze zgłaszałem się, kiedy nauczyciele prosili o pokazanie swoich talentów. Często tańczyłem do piosenek, które były akurat popularne.

Dance practice, który nagraliście po wygranej z „Dejavu” okazało się głośnym tematem. Czy jest jakiś powód, dla którego wystąpiliście w takich nietypowych kostiumach w tym obiecanym filmiku?
Baekho: Przed „Dejavu” przebraliśmy się w kostiumy po wygranej z „Where you at”, ale wydawało nam się, że czegoś brakowało tamtemu filmikowi. Kiedy oglądaliśmy to wideo pomyśleliśmy sobie „byłoby lepiej, gdybyśmy nawet dalej posunęli się z naszymi kostiumami”. Dlatego zgodziliśmy się, że kiedy będziemy znowu coś obiecywać po wygranej, damy z siebie wszystko.

Każdy przebrał się w co innego, ale komu było najtrudniej?
JR: Myślę, że ja miałem najgorzej, bo musiałem ubrać się w strój dinozaura. Kostium był większy niż się spodziewałem i miał długi ogon, przez który kilka razy się przewróciłem.
Aron: To prawda. Kiedy tańczyliśmy, to JR miał najgorszy czas przez swój strój. Ale jeśli chodzi o makijaż, myślę, że to Baekho jako kurczak i Ren jako dziura w zębie mieli najgorzej.
Baekho: Kiedy ktoś robi ci makijaż musisz siedzieć prosto i się nie śmiać, żeby makijażyście było łatwiej. Trudno mi było powstrzymać się od śmiechu, kiedy patrzyłem w bok i widziałem co się dzieje z Renem.
Ren: Bardzo się śmialiśmy zanim zaczęliśmy nagrywać. Samo patrzenie sobie w oczy sprawiało, że się śmialiśmy. Kiedy już się wyśmialiśmy mogliśmy to wstrzymać, kiedy kamera była włączona. Haha.

Czy zastanawialiście się już co zrobicie, kiedy zajmiecie pierwsze miejsce z waszym kolejnym albumem?
JR: Chciałbym zrobić coś jeszcze lepszego z naszymi przebraniami. To byłby bardziej cosplay niż zwykłe przebieranki. Byłoby fajnie, gdybyśmy ustalili jakiś konkretny temat, którego wszyscy się trzymają.
Aron: Jeszcze nie myślałem o obietnicach po kolejnych pierwszych miejscach. Jeśli zajmiemy pierwsze miejsce chciałbym zrobić coś co przyniesie radość naszym fanom.

Podczas siedmiu lat aktywności próbowaliście wielu różnych stylów, który z nich najlepiej zapamiętaliście?
Ren: Bardzo lubimy wyzwania, więc staramy się zmieniać koncept w każdym albumie. Kiedyś miałem długie włosy. Myślę, że nasz debiutancki album „Face” jest dla mnie najbardziej niezapomniany. Nosiliśmy szkolne mundurki i reprezentowaliśmy poglądy nastolatków. Mieliśmy akcesoria i fryzury, które pasowały do naszych osobowości. Ta piosenka miała na celu zjednoczenie i jednoczesne pokazanie indywidualności każdego z nas.
JR: Trudno mi wybierać, bo każda z nich jest dla mnie ważna. Zawsze, kiedy wracamy z naszą nową stroną, jest to coś co już  nas istniało, ale otwieramy to dla innych ludzi. Nie zmuszamy się do stworzenia tego, każdy styl jest dla mnie ważny.

Który koncept najlepiej reprezentuje obecne Nu’est W?
Ren:
 Myślę, że są rzeczy, które możesz pokazać tylko, kiedy masz 20-25 lat. To poczucie bycia pomiędzy, nie zbyt młodym, ale też nie zbyt dojrzałym. To to, co chcemy teraz pokazać.

Baekho komponuje i pisze teksty. Komu chciałbyś napisać solo jako prezent?
Baekho: Każdy z członków ma inny typ i ton głosu. Głos JR dobrze pasuje poetyckiej muzyki. Ren jest bardzo ekspresyjny, więc myślę, że dobrze by sobie poradził z tym co jest teraz modne. Dla Arona zrobiłbym coś z rytmicznym tempem i uroczym, pełnym nadziei tekstem.

JR jest obecnie MC w „Love Catcher” Mnetu i „Lan Cable Life” JTBC. Czy przystosowanie się do programów rozrywkowych było trudne?
JR: Jestem  typem osoby, która nie słodzi i szczerze mówi co czuje. Dużo się uczę podczas nagrań, bo mam wielu bardziej doświadczonych ludzi wokół mnie. W mojej przygodzie z programami rozrywkowymi najbardziej pomogli mi ludzie z „Nigh Goblin” JTBC. Dużo się od nich nauczyłem. To był mój pierwszy stały udział w programie i bylem wdzięczny, że pojawiłem się tam z takimi wspaniałymi seniorami pomimo braku doświadczenia. Naprawdę wiele się od nich nauczyłem. Dzięki ludziom z którymi pracowałem w „Night Goblin” byłem w stanie pojawić się w innych programach.

Czy macie jakiś program, w którym chcecie się pojawić?
Ren: Chciałbym pojawić się w „I Live Alone” MBC. Chociaż mieszkam w dormie z innymi członkami grupy, mam swój pokój, więc mogą zainstalować kamery tylko w nim. Mógłbym pokazać swoją bardziej naturalną stronę, gdybym nagrywał w domu, niż kiedy kręcimy coś w studio lub na zewnątrz. Pokazałbym ludziom, jak tańczę w domu albo jakieś zwykłe rzeczy np. jak wyglądam kiedy jem.
Aron: Pójdę do każdego programu, który mnie zaprosi. Mógłbym pokazać swoją bardziej psotną stronę, gdybym pojawił się w programach rozrywkowych.
Baekho: Chcę pójść do „Three Meals a Day” TvN. Lubię gotować i pomysł na ucieczkę z miasta i nagrywanie w naturze wydaje mi się całkiem przekonujący.

Aron dostał się na dziennikarstwo na New York Univercity, ale zrezygnował żeby zostać idolem. Jesteśmy ciekawi dlaczego podjąłeś taką decyzję.
Aron: Dużo się uczyłem, bo chciałem być reporterem, ale nie chciałem rezygnować ze śpiewania. Dużo się nad tym zastanawiałem i w końcu wybrałem śpiewanie. Nigdy tego nie żałowałem. Jestem szczęśliwy, bo teraz robię to co lubię. Chcę śpiewać i być z Nu’est przez długi czas. Jeśli w przyszłości będę mieć okazję, chciałbym pójść na studia.

Czy macie jakieś plany na kolejny album?
Baekho: Nic nie jest zdecydowane na pewno, ale bardzo się staramy żeby wrócić i pokazać się z lepszej strony tak szybko jak możemy.
Aron: Często rozmawiamy ze sobą o scenie. Zawsze zastanawiamy się co najbardziej spodobałoby się naszym fanom.
JR: Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie od naszych fanów, którzy są z nami niezależnie od tego co pokażemy. Dzięki nim możemy wydawać lepsze albumy i się rozwijać. Chcemy się im odwdzięczyć za ich miłość. Gdy się przygotowujemy, stale zastanawiamy się co spodoba im się najbardziej

Istnieje coś takiego jak „klątwa 7 lat”, ale wy cały czas kontynuujecie swoją działalność i jesteście sobie bliżsi niż kiedykolwiek. Macie jakiś sekret swojej długowieczności?
Baekho: Nie wiem. Po prostu skupialiśmy się na pracy i robiliśmy co mogliśmy w każdej chwili, a nagle znaleźliśmy się w 7 roku od debiutu.
JR: Myślę że nie ma żadnych sekretów ani wskazówek. Po prostu dużo czasu spędziliśmy razem i przywiązaliśmy się do siebie, lubimy się. Troszczymy się o siebie nawzajem i myślę, że to pomogło nam pozostać razem przez 7 lat.

Czy macie jakiś cel, który chcecie osiągnąć jako Nu’est W?
JR: Chciałbym, abyśmy byli grupą, która zawsze uszczęśliwia swoich fanów. Dostaliśmy tą wspaniałą drugą szansę do występowania i uczestniczenia w takich sesjach jak ta. To możliwe tylko dlatego, że nasi fani nas kochają, prawda? Dzięki ich miłości otrzymaliśmy tą możliwość do dawania z siebie wszystkiego w każdej chwili, więc będziemy ciężko pracować, żeby byli szczęśliwi.
Ren: Myślę, że wszyscy artyści marzą o wygraniu Daesang (Najwyższa nagroda). Haha. Będziemy ciągle się starać, żeby stać się grupą, którą może ją wygrać.
Aron: Chcę żebyśmy mogli oddać całą miłość, którą otrzymaliśmy. Będziemy ciężko pracować i pokazywać się z coraz lepszej strony.

Jakie są wasze przyszłe plany?
JR: Planujemy robić to co robiliśmy do tej pory i dawać z siebie wszystko we wszystkim. Niezależnie czy jest to aktorstwo, programy rozrywkowe czy nowe albumy, będziemy ciężko pracować. Będziemy się starać, aby spotykać się z fanami częściej i tworzyć okazje do łączenia się. Proszę, poczekajcie jeszcze trochę.

cr.: @Melodia_Muse
PL: Mia @ NU'EST Poland
PROSIMY O UŻYWANIE PEŁNYCH CREDITSÓW PRZY BRANIU NASZYCH TŁUMACZEŃ.
Reklamy

1 komentarz do “[WYWIAD] @star1 Sierpień 2018 – wywiad Nu’est W

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s