O zespole

zespół

od lewej: Baekho, JR, Ren, Minhyun, Aron

NAZWA: NU’EST (뉴이스트) [czyt. Nju Ist]

PEŁNA NAZWA: NU Establish Style Tempo

TŁUMACZENIE NAZWY: Nowo ustanowiony styl i tempo.

KRAJ POCHODZENIA: Korea Południowa

WYTWÓRNIA: Pledis Entertainment

DATA DEBIUTU: 15 marca 2012

CZŁONKOWIE:
Aron Kwak (Kwak Young Min) – rap, wokal
Kim Jong Hyun (JR) – lider, główny raper, główny tancerz
Kang Dong Ho (Baekho) – główny wokal
Hwang Min Hyun – główny wokal, twarz zespołu
Choi Min Gi (Ren) – maknae, wokal

FANDOM: ㄴ.ㅇ.ㅅ.ㅌ  (czyt. jak angielskie ‚love’) – wybrane na drodze konkursu (eliminując Champest). Zapisując nazwę zespołu w hangulu fanki dostrzegły, że można z niej wyczytać „LOVE”, stąd nazwa fandomu.

OFICJALNY KOLOR: Gorący róż.

LOGO:

tumblr_m68zsv6nFT1rxs8dio1_1280SYMBOL: Kompas

OzDgfHVA

Informacje:

NU’EST (New Established Style and Tempo) (Hangul: 뉴이스트) – południowokoreański boysband utworzony przez wytwórnię Pledis Entertainment w 2012 roku. W skład wchodzą: JR, Aron, Baekho, Minhyun oraz Ren. Styl ich muzyki opisywany jest jako „urban electro”. Nazwa ich fanclubu: ㄴ.ㅇ.ㅅ.ㅌ pochodzi od zapisu NU’EST w hangulu, gdzie symbole tworzą słowo LOVE z odwróconym ‚v’.

2011 – pre-debiut:

Przed oficjalnym debiutem, cały zespół pojawił się w piosence After School – Wonder Boy, jako tancerze w teledysku oraz w trakcie występów. JR był raperem w solowej piosence Uee z After School – Sok, Sok, Sok. Pojawił się również w MV Orange Caramel – Bangkok City (gdzie przez ułamek sekundy widać też Minhyuna). Minhyun natomiast pojawił się w Shanghai Romance

NU’EST pojawiło się także w świątecznej piosence z 2011 roku, wydanej przez Happy Pledis (Son DamBi + After School + trainee Pledis) – Love Letter. W trakcie promocji również pojawiali się na scenie.

29 grudnia, podczas jednego z Gayo Daejun, NU’EST wystąpiło razem z After School do hitu roku 2011 – Party Rock Anthem.

2012 – debiut i comeback:

16 stycznia 2012 Pledis Entertainment ujawniło pierwszego członka zespołu: JR. Następnie od 19 stycznia pojawiali się kolejni. Jedną z ciekawostek, mających zachęcić przyszłych fanów do zainteresowania się zespołem była informacja o imieniu scenicznym Baekho, które nadała Uee z After School. JR, Ren, Minhyun i Aron wzięli także udział w reklamie New Balance razem z Lizzy z After School.

NU’EST przyciągnęło uwagę jeszcze przed debiutem, szczególne zainteresowanie budził najmłodszy członek zespołu, Ren, przez swoją delikatną urodę i blond włosy często mylony z dziewczyną. Z kolejnymi informacjami na temat zespołu pojawiła się informacja o debiutanckim utworze – Face, który miał mówić o przemocy w szkole. 15 marca zespół zadebiutował. Kolor różowy jest nie tylko oficjalnym kolorem fandomu NU’EST, ale również barwą sprzeciwiającą się przemocy w szkole. Face zostało skomponowane przez szwedzkiego kompozytora Daniela Bergmana, zarówno ta piosenka, jak i następna (Action) zawierają elementy popularnego w Europie i Ameryce dubstepu. NU’EST jest pierwszą koreańską grupą, która użyła go w swoich piosenkach, jakiś czas później rozprzestrzeniło się to po innych wytwórniach. Debiutancka piosenka znajdowała się na singlu, o tym samym tytule. Nu Established Style Tempo, pierwsza piosenka z płyty, to intro przedstawiające NU’EST. Autorami rapu są sami Aron i JR. Trzecia piosenka, która była drugą promocyjną – I’m sorry, miała za zadanie ukazać talenty wokalne chłopaków, a jej koncept to „powrót księcia”.

Od 19 marca wiadomo było, że NU’EST nakręci program: Making Of A Star – NU’EST. Program ma 8 odcinków. W ich trakcie chłopcy podróżują po Korei, starając się promować, wykonując różne zadania. Później ruszyło też specjalne radio show tworzone przez Pledis – NU’EST LOVE Story.

1 lipca NU’EST ujawniło, ze szykują się do comebacku, a 1o dni później powrócili z pierwszym mini albumem – ACTION. Tytułowa piosenka mówi o przeciwstawianiu się przyjętemu systemowi, byciu sobą i nie podporządkowywaniu się innym oraz spełnianiu marzeń. Po raz kolejny promowali się z piosenką mówiącą o społecznym problemie. Chłopcy zostali uznani za „sprzymierzeńców nastolatków”. Druga piosenka – Not Over You, to typowa piosenka o zauroczeniu, natomiast Sandy ma głębsze znaczenie, ponieważ została ona napisana przez mężczyznę odbywającego służbę wojskową, tęskniącego do swojej dziewczyny. NU’EST przyznało, że gdy ją nagrywali czuli lekki smutek. Ostatnią piosenką na liście jest Happy Birthday, solowa piosenka Baekho. Zarówno Not Over You, jak i Sandy doczekały się swoich teledysków. W trakcie Not Over You widzimy making japońskiego photobooka, który wyszedł koło grudnia. W Sandy biorą natomiast udział, szczęśliwie wybrane na fancafe zespołu, fanki.

W okolicach sylwestra pojawiła się reklama McDonalna z udziałem NU’EST.

2013 – Comeback z „Hello”:

10 stycznia pojawiła się informacja o comebacku NU’EST. Niewiele później Ren na swoim twitterze zaczął grać z fanami w zgadywanki. Podawał różne informacje, a fani za jego wskazówkami mogli odgadnąć datę comebacku, oraz tytuł piosenki. 28 stycznia wytwórnia oficjalnie potwierdziła odpowiedzi do zagadek najmłodszego, ujawniając datę comebacku razem z zdjęciami teaserowymi Rena i JR. Niewiele później pojawiła się playlista oraz zdjęcia pozostałych chłopaków. Sporo kontrowersji wywołała informacja o scenie pocałunku lidera i aktorki Nam Bora, biorącej udziału w nagraniu. Pledis ujawniło koncept nowej piosenki – kobieta oszukuje swojego chłopaka i go zdradza, ten dowiaduje się o tym i chce z nią o tym porozmawiać, dzwoni do niej, ale nie jest w stanie powiedzieć jej prawdy, bo boi się ją stracić, więc pyta tylko czy już jadła, gdzie jest i co robi. Jest to pierwsza piosenka NU’EST o miłości, z którą się promowali. Wielu fanów stwierdziło, że woleli ich erę FACE, sami chłopcy ujawnili swój stosunek do tego, bardzo jest więc możliwe, że następna płyta powróci do czasów debiutu. Pozostałe piosenki na mini albumie również są o miłości. Hello Hello, druga promująca, ma dość odważny tekst, jak na tak młody zespół, Introduce Me To Your Noona mówi natomiast o miłości do starszej siostry przyjaciela, A Little Bit to duet Minhyuna i Baekho, a w Baeutiful Solo przez całą piosenkę dowiadujemy się jak chłopcy wspaniale się czują po zerwaniu z dziewczyną i odzyskaniu wolności by pod sam koniec zdali sobie sprawę, że jednak nie jest tak jak chcieli i chcą swoją dziewczynę z powrotem.

Do mini albumu Hello można było też kupić specjalny photobook The Moments, w którym znajdują się zdjęcia z Sydney i Los Angales.

2013 – Comeback z „Sleep Talking”:

Pierwszym sygnałem zbliżającego się comebacku był post od Rena na Facebooku ze zdjęciem i podpisem „Końcowe nagrania” z 31 lipca. 5 sierpnia Pledis potwierdziło współpracę z Double SideKick przy tworzeniu promującej nowy mini-album piosenki – Sleep Talking, a 8 ogłoszono datę comebacku na 22 sierpnia z piosenką Sleep Talking. Tego dnia co godzinę wychodziły nowe zdjęcia teaserowe. Pojawiła się także informacja, że piosenka będzie reprezentować nowy gatunek muzyczny – mystic fantasy.

15 sierpnia Pledis wydało wideo z intro do albumu. Krótki rapowany utwór zawierał dwie zwrotki pisane przez JR i Arona, a w tekście pojawiła się większość tytułów piosenek z nadchodzącej płyty. 19 sieprnia wyszedł teaser, a 22 teledysk. Tego samego dnia NU’EST miało również specjalny Showcase z okazji comebacku.

Sleep Talking opowiadania o mężczyźnie zakochanym w kobiecie, której nie może wyznać miłości inaczej niż tylko przez sen. Beautiful Ghost z tekstem napisanym przez JR (chodzi o rap, choć niektóre źródła podają, że napisał cały) to dość typowa pod względem słów piosenka kuszącej kobiecie, natomiast muzycznie zawiera domieszki rocka. Pretty z udziałem Ara z Hello Venus i tekstem rapu również napisanym przez JR, jak można się domyślić, jest o ślicznej dziewczynie i chłopaku onieśmielonym jej urokiem. Fine Girl bardzo przypomina klimatem czasy Michaela Jacksona i Jackson 5. I’ll Love You More to delikatna ballada, śpiewana przez Minhyuna, Baekho, Rena i Arona, JR jedynie szepcze początek piosenki. Ostatnia piosenka z płyty: Don’t Dress Provocatively, którego autorem rapu jest również JR to urocza piosenka,w której chłopak mówi swojej dziewczynie, że nie chce by ta ubierała się zbyt wyzywająco na miasto, on chce być jedynym, który ją taką widzi.

2013 – NU’EST – M

W listopadzie Pledis Entertainment oraz YUEHUA Entertainment nawiązały współpracę. Jako pierwszy wspólny projekt powstało NU’EST – M, podgrupa mająca na celu zwiększenie popularności w Chinach.W skład grupy wchodzi cały podstawowy skład NU’EST oraz nowy członek: Jason, który bierze udział jedynie w chińskiej promocji. NU’EST – M wydało do tej pory tylko jedną piosenkę: chińską wersję Sleep Talking. Jej tekst jest zupełnie inny od koreańskiego oryginału, a tytuł to: Dreaming Of You.

2014 – Comeback z „Re:Birth” i japońskie „Best in Korea”:

Prawie po roku NU’EST powrócili 9 lipca 2014 z pierwszym pełnym albumem „Re:Birth”. Promowali się z piosenką „Good Bye Bye”. Na albumie pojawiły się utwory, w których tworzeniu brali udział również członkowie NU’EST. Niestety promocja z „Re:Birth” zakończyła się zaledwie po dwóch tygodniach na rzecz promocji „Best in Korea” w Japonii. „Best in Korea” zostało wydane w dwóch wersjach i zawierało koreańskie utwory NU’EST.

2014 – Debiut w Japonii:

W listopadzie 2014 NU’EST po długich japońskich promocjach NU’EST w końcu tam zadebiutowało. W trzech wersjach wyszedł ich pierwszy singiel „Shalala Ring”.

27 LISTOPADA 2014 – Koncert w Polsce:

Po dwóch latach od debiutu NU’EST pojawili się w Polsce. Koncert odbył się 27 listopada w Warszawie, w klubie Progresja.
Więcej informacji

2015 – Digital singiel „I’m Bad”:

Z okazji 3. rocznicy debiutu 27 lutego 2015 roku wyszedł digital singiel „I’m Bad”. Pojawił się w wersji fizycznej w 5 tysięcy kopiach. Każdy album zawierał ręcznie podpisaną kartę z członkiem zespołu. Ze względu na operację Baekho nie wziął udziału w nagrywaniu „I’m Bad”, jednak na szczęście można go usłyszeć w drugim utworze na tej płycie, „A scene without you”.

2015 – Japońskie „Na.Na.Na.Namida” i „Bridge the World”:

Większość 2015 roku NU’EST spędzili na aktywnościach w Japonii. W maju wydali tam drugi singiel „Na.Na.Na.Namida”, który okazał się ogromnym sukcesem. Następnie w listopadzie pojawił się pierwszy pełny album „Bridge the World”. Oba albumy były przeplatane trasami koncertowymi po Japonii.

2016 – Comeback z „Q is”:

W końcu, po ponad roku NU’EST 17 lutego 2016 powrócili na koreański rynek wydając czwarty mini-album „Q is” i promując się z utworem „Overcome”. Koncept opierał się relacji królowej i rycerzy, którzy ją chronią. Rola królowych spadała na fanów NU’EST, a oni stawali się ich rycerzami.

2016 – Comeback z „Canvas”:

28 sierpnia NU’EST wrócili z koreańskim, piątym mini-albumem „Canvas”. Promowali się z piosenką „Love Paint”. Koncept płyty opierał się na przedstawieniu członków zespołu jako artystów-malarzy. W trakcie promocji wyszły również teledyski do piosenek „Look” i „Daybreak”.

2017 – PRODUCE 101

Od początku 2017 roku krążyły plotki o kolejnym comebacku zespołu w okolicach lutego-marca. Fani zostali jednak zaskoczeni informacją, że NU’EST pojawią się w 2 edycji programu Mnet ‚PRODUCE 101’ jako jego uczestnicy. Na czas trwania programu, aktywności zespołu zostały zawieszone, a w reality show zobaczymy Baekho, Minhyuna, Rena oraz JR. Pledis zapewniło fanów, że po zakończeniu przygody z telewizją, zespół powróci na rynek muzyczny w komplecie.

12 komentarzy do “O zespole

  1. O co dokładnie chodzi z tymi comebackami ? Trochę tego nie rozumiem, oni między comebackiem tworzą i w tym czasie jest cisza czy po prostu popularność spada i próbują znowu być na listach przebojów czy o co chodzi. ? Jak dla mnie oni są świetni i myślałam że tworzą cały czas, koncertują i tego typu rzeczy. Ktoś może mi to wyjaśnić ? Bo nie kumam xD

    • Comeback to po prostu ‚powrót’ czyli zazwyczaj wydanie nowej płyty i teledysku. Przy comebacku jest promocja piosenki (zazwyczaj tej głównej, z której jest wydane MV), a jak promocja to fansingi, występy w różnych programach i inne. Taka promocja trwa około 2 tygodni lub dłużej, ale to już zależy od wytwórni. Jak promocja się kończy to tak jak napisałaś, zespół trochę cichnie, ale nie całkowicie, nadal są organizowane fanmeety, koncerty, czy nawet trasy, ale dzieje się to w większych odstępach czasu, bo wtedy zazwyczaj są powolne przygotowania do wydania nowej płyty (czyli kolejnego comebacku).

    • Orientacja każdego z członków zespołu jest ich prywatną sprawą.Tak samo jak i związki.Ale nie radziłabym oceniać ich orientacji czy też sugerować,że są w związku tylko dlatego,że pokazują coś takiego jak „fanservice” podczas występów i wywiadów.

    • Nu’est W zakończyli promocję najnowszego albumu, więc chwilowo nie występują już w programach muzycznych. Nie mniej ciągle możesz ich oglądać w wielu reality show, które są nadawane cotygodniowo, szykują się też do kilku koncertów i festiwali jesiennych. W międzyczasie zapewne zaczną pracę nad kolejną płytą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s