PRODUCE 101

produce-101-season-2-boy-version-profile-members-2017

Produce 101 to południowokoreański survivalowy program emitowany przez Mnet. Program polegał na wyłonieniu spośród 101 uczestników finałowej 11 i utworzeniu z niej zespołu, który będzie promować się przez rok (w przypadku zespołu z sezonu 2., do końca grudnia 2018 roku). W programie biorą udział trainees z różnych wytwórni muzycznych.

7 kwietnia 2017 rozpoczęła się emisja drugiego sezonu Produce 101, w którym biorali udział członkowie NU’EST: Ren, JR, Baekho i Minhyun. Nie wiadomo z jakich przyczyn Aron nie pojawi się w programie.
Pomimo tego, że NU’EST zadebiutowało 5 lat temu i członkowie nie są trainees, Mnet pozwoliło na udział ich a także innych idoli z kilkuletnim stażem. Chłopcy wraz z wytwórnią zdecydowali się na pojawienie się w programie głównie ze względu na ich malejącą popularność w przemyśle muzycznym. Na czas programu działalność zespołu została zawieszona.

Tłumaczenie oświadczenia Pledis Entertainment:

Witajcie. Tutaj Pledis Entertainment.

Chcielibyśmy podzielić się informacją ze wszystkimi fanami, którzy kochają NU’EST. Tak jak była mowa w artykułach członek/członkowie NU’EST pojawią się w drugim sezonie Produce 101 emitowanego przez Mnet.
Członkowie zespołu wyrazili zainteresowanie programem i traktują to jak przełomowy moment dla grupy. Po długim czasie zamartwiania się, wielu dyskusjach i dzieleniu się opiniami zdecydowali wziąć udział w programie. Jednakże ich udział w P101 nie jest związany z żadnymi plotkami o rozpadzie zespołu, które być może się pojawiły. NU’EST traktują to jak nowy początek aktywności. Członkowie, którzy wezmą udział w programie zostaną wkrótce ujawnieni przez Mnet. Po zakończeniu programu obiecali powrócić do fanów NU’EST.
Chcemy przeprosić wszystkich fanów, których zaskoczyła dziś ta informacja. Jednakże chcemy również poprosić was o wsparcie dla członków zespołu, którzy podjęli tę ciężką decyzję i zdecydowali się na ten przełomowy moment dla grupy.

Zespół z 2. sezonu przybrał nazwę Wanna One. Finalnie do top 11 dostał się jedynie Minhyun. Na czas promocji grupy Minhyun nie będzie brał udziału w aktywnościach NU’EST.

Fakt, że do grupy dostał się tylko Minhyun zdziwił fanów programu, ponieważ uważano, że największe szanse na debiut pod nową nazwą ma JR (Kim Jonghyun). Jednakże dzięki udziałowi członków NU’EST w Produce 101 zespół stał się rozpoznawalny w Korei.

Przebieg programu na podstawie pierwszego sezonu:
Uczestnicy na początku występują z przygotowanymi występami (zwykle są to covery piosenek innych artystów z ich wytwórni), na podstawie tego są przydzielani do grup: A, B, C, D bądź F. A jest grupą najlepszą, a F najgorszą. Następnie jest przedstawiona główna piosenka („Pick Me”) do której uczestnicy uczą się układu. Wtedy mają okazję zmienić swoją grupę na lepszą bądź gorszą po pokazaniu umiejętności poprzez indywidualne zatańczenie i zaśpiewanie do piosenki. Po tym następuje nagrywanie występu, który jest emitowany na M!Countdown.
Pierwszą misją jest coverowanie debiutanckich utworów grup k-popowych. Uczestnicy zostają podzieleni na 4-5 osobowe grupy, z jedną piosenką występują dwie grupy. Po tej misji odbywają się pierwsze eliminacje uczestników.
Druga misja polega na tym, że członkowie wybierają na jakiej pozycji chcą zadebiutować (rap, taniec, śpiew), następnie według piosenek są dzieleni na grupy.
Przy trzeciej misji uczestnikom zostają przedstawione nowe piosenki, skomponowane przez różnych artystów w innych stylach. Kolejny raz uczestnicy są dzieleni na grupy, a przed występami trwają kolejne eliminacje, które ujawniają kto pojawi się w jakiej grupie.
Do finału przechodzi 22 uczestników spośród których w ostatnim odcinku zostaje wyłoniony skład zespołu.
Po koniec każdego odcinka pojawia się ranking wszystkich 101 uczestników, ranking pokazuje top11 dając tym do zrozumienia kto ma najwięcej szans aby zadebiutować w zespole.
Uczestnicy na czas programu mieszkają w jednym dormie, osoby z jednej grupy (A, B, C, D, F) mieszkają razem w pokojach.
Głosowanie na wybranych uczestników odbywało się drogą internetową przez oficjalną stronę Mnetu.

[A/N: Przebieg i zasady programu mogą różnić się w drugim sezonie.]

OFICJALNE LINKI:
Strona internetowa Produce 101
Instagram Produce 101
Facebook Produce 101
YouTube Mnetu

Pledis' statemate: ENG: OH_mes; PL: Jumi @ NU'EST Poland
Information cr: wikipedia, mnet101boys, 101boys_global